AKOPCE VČELÍ MATKY

Posláním matky ve včelstvu je zajistit reprodukci včelstva a tím jeho zachování. Její vývoj od vajíčka do dospělosti trvá 16 dní. Její život potom trvá něco mezi 3-5 lety. Dožívá se tedy ze včel nejdelšího věku. Vlastnosti matek jsou určujícím faktorem vitality včelstva i konkrétních vlastností jednotlivých včel. Proto je důležité věnovat se výběru a chovu opravdu kvalitních matek. Péči o vhodnou genetickou výbavu matek se starají specializovaní chovatelé matek - zkušení včelaři.

Buďte mezi těmi, kteří POMOHOU chovat opravdu kvalitní včelstva.

ADOPCÍ VČELÍ MATKY ("KRÁLOVNY") pomůžete kroužkům včelařské mládeže získat kvalitní včelí matky z certifikovaných chovů. V širokém okolí včelstev, které tyto matky vychovají,  se budou "šířit geny" včeliček s vhodnými (pro lidi i přírodu) vlastnostmi. MYSLETE NA BUDOUCNOST VČEL.

CENA ADOPCE - 500 Kč/rok

 

ZPŮSOB REALIZACE ADOPCE:

A) BANKOVNÍM PŘEVODEM

č.ú. č.ú. 413510359/0800 Česká spořitelna

Do POZNÁMKY při bankovním převodu napište jméno a svoji poštovní adresu!

B) POŠTOVNÍ POUKÁZKOU

Na adresu: VYŠEHRADŠTÍ VČELAŘÍCI

Humanitární sdružení PROTEBE,

Jedličkův ústav a školy, V Pevnosti 4

Praha 2 - Vyšehrad, 128 41

CO ZÍSKÁTE ADOPCÍ VČELÍ MATKY?

  • dobrý pocit, že jste pomohli vychovávat kvalitní včelí matky, které jsou základem chovu silných a "pracovitých" včelstev. Pomůžete tak přírodě.
  • každý PATRON VČELÍ MATKY obdrží za svůj příspěvek odznak VČELÍ STRÁŽ a svíčku z včelího vosku (výrobek členů kroužku včelařské mládeže). Oboje Vám bude zasláno na adresu uvedenou na platebním příkazu (složence, bankovním převodu)
  • v případě vícenásobné ADOPCE VČELÍCH MATEK Vám bude příslušný počet odznaků VČELÍ STRÁŽ a svíček z včelího vosku zaslán v jedné zásilce
  • za účelné využití příspěvku ve prospěch včeliček ručí a předem děkují VYŠEHRADŠTÍ VČELAŘÍCI