ADOPCE "jedné" VČELY

VČELA MEDONOSNÁ (Apis mellifera) patří mezi nejznámější blanokřídlý hmyz se sociálním způsobem života. Její vlastnosti a dovednosti z ní dělají dokonalého opylovatele mnoha divoce rostoucích i hospodářsky využitelných rostlin. Bez píle těchto drobných "dělnic" bychom my lidé měli veliké problémy s produkcí potravin. Dokonce se traduje, že známý vědec Albert Einstein řekl:"Pokud na zemi zmizí včely, zbývají lidem pouze čtyři roky života". Aby se jeho teorie nestala zkutečností musíme včelám pomoci. Člověk zavinil, že na včely číhá mnoho nebezpečí - nemoci, parazité, znečištěné životní prostředí, jednostranný strava, stresy, atd. Zase jedině člověk může včelkám pomoci.

Buďte mezi těmi, kteří neničí, ale POMÁHAJÍ.

ADOPCÍ JEDNÉ VČELY přispějete na léčení včeliček kroužků včelařské mládeže. V dnešní době by včely bez péče člověka těžko přežívaly, Bez léčebných zásahů včelaře dnešní včelstva decimuje mnoho nemocíjako například - globálně rozšířený roztoč Kleštík včelí (Varroa destructor) nebo je ohrožuje "noční můra" každého včelaře - bakteriální onemocnění Mor včelího plodu (Histolysis infectiosa perniciosa larvae apium). DEJTE VČELÁM ŠANCI!

CENA ADOPCE - 100 Kč/rok

ZPŮSOB REALIZACE ADOPCE:

A) BANKOVNÍM PŘEVODEM

č.ú. 413510359/0800 Česká spořitelna

Do POZNÁMKY při bankovním převodu napište jméno a svoji poštovní adresu!

B) POŠTOVNÍ POUKÁZKOU

Na adresu: VYŠEHRADŠTÍ VČELAŘÍCI

Humanitární sdružení PROTEBE,

Jedličkův ústav a školy, V Pevnosti 4

Praha 2 - Vyšehrad, 128 41

 

CO ZÍSKÁTE ADOPCÍ VČELY?

  • dobrý pocit, že jste přispěli na zdravý život několika včeličkám, které se za to odmění svojí péčí o kvetoucí rostliny. Pomůžete tak přírodě.
  • každý PATRON VČELY obdrží za svůj příspěvek odznak VČELÍ STRÁŽ, který Vám bude zaslán na adresu uvedenou na platebním příkazu (složence, bankovním převodu)
  • v případě hromadné ADOPCE VÍCE VČEL Vám bude příslušný počet odznaků zaslán v jedné zásilce
  • za účelné využití příspěvku ve prospěch včeliček ručí a předem děkují VYŠEHRADŠTÍ VČELAŘÍCI